| anonim_4396 a întrebat:

Cum dezactivez system idle la windows 7?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Adică? Veri să nu mai fie nici un proces ´în idle? Aia nu ai cum şi e foarte bine dacă procesele intă în idle că dacă ar rula permanent ar îngreuna funcţionare sistemului.Succes

| PCA a răspuns:

Asa ceva nu se dezactiveaza si nici nu te incurca cu nimic. Acel proces e practic diferenta dintre 100 si restul celorlalte procese. Cu cat e mai apropiat de 100 cu atat mai bine, adica cu atat procesorul tau e utilizat mai putin. Nu-ti afecteaza in vreun fel negativ performanta. Sper ca m-am exprimat astfel incat sa ma intelegi.