| LisaJulie a întrebat:

Cum fac sa am internet pe modul avion?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar prin wi-fi (daca ai disponibil).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai... Asta e scopul respectivul mod sa tai conexiunile exterioare

| mihai69 a răspuns:

Prin cablu USB.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti tragi de la Digi, pe cablu.

| NLS a răspuns:

ARE CA SCOP sa intrerupa toate conexiunile de date fara fir, ce comunica cu sateliti, adica LTE-4G-5G (internetul de pe cartela), undele radio (prin care functioneaza apelurile), Wi-Fi (desi nu e cazul), apel WiFi, HotSpot, blutooth, etc

Asta pentru ca emițătoarele de unde radio interfereaza cu aparatura de bord, si se pot bruia frecventele pe care pilotii primesc instructiuni de la turn, etc, etc.

Doar bluetooth-ul il poti reactiva separat, DUPA CE AI TRECUT PE MODUL AVION, si e permis pe avion (in traducere, poti sa iti conectezi castile sau smartwatch-ul la telefon).

Mereu, in fiecare zbor, exista cel putin un "inteligent" nesimtit care incalca regulile si nu isi pune telefonul sau laptopul pe mod avion.

Nu a picat nici un avion deocamdata din aceasta cauza, DAR, din studiile efectuate, s-au observat modificari in indicatiile aparatelor. In special pe modelele de avion construite mai demult, a caror ecranare nu e grozava.

| ReddY25 a răspuns:

Nu merge așa

| Yurisa a răspuns:

Nu poți, altfel nu ar mai fi mod avion