| ZuZulache a întrebat:

Cum fac sa imi blochez facebookul astfel incat doar unii sa vada pozele sau datele? fundita

Adica doar prietenii sau doar familia! sau doar unii dintre prietenii(adica nu toti)

Pot face asta?

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
pentru album/poza, te duci la "contul meu" dupa aceea "setari de confidentialitate" dai la "personalizarea setarilor" si dai mai jos si gasesti langa "Zi de naştere/Locuri unde ți-ai confirmat prezența/Include me in People Here Now" after I check in
Visible to friends and people checked in nearby- "Edit privacy settings for existing photo albums and videos."dai click pe "Edit privacy settings for existing photo albums and videos." si selectezi ca doar prietenii sa iti vada fiecare album.
iar pentru celelate setari de confidentialitatea, te duci la cont, si setari de confidentialitate.

| Nastia a răspuns:

Incearca la setari.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Ai in coltul din dreapta "Contul meu" apoi dai la "setari de confidentialitate". Si acolo setezi al treilea meniu: "Doar Prietenii"

| Arsenic a răspuns:

Te duci la Contul Meu ( dreapta sus sau My account daca-l ai in engleza ), setari de confidentialitate si dai click pe personalizat dupa pe personalizarea setarilor. Mai scurt : Contul meu -> setari de confidentialitate-> personalizat-> personalizarea setarilor

| CazyLoop a răspuns:

Ziceti si voi pe engleza ca nu toti au pe romana.

| furtuna a răspuns:

Poti face in asa fel incat sa nu-ti vada profilul strainii (pe care nu-i ai in lista. Mergi la profil, sus ai ''contul meu'', selecteaza setari de confidentialitate si bifeaza sub ''prieteni'' toate punctele! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| oanabloi a răspuns:

Nu nu poti am incercat si eu

| Narci_Narcisa_1984 a răspuns:

Cum blochez pozele de pe perete?