| nenitzu86 a întrebat:

Cum fac si eu conversia din HA in MP in Excel? Ce formula trebuie scrisa?

Răspuns Câştigător
| smartalogu a răspuns:

1 HA = 10. 000 mp. In consecinta considerand celulele A1 (sursa care contine hectarele) si B1 (destinatia), selectezi b1 dupa care te duci sus in caseta de formule si scrii "=A1/10000".

3 răspunsuri:
| ZeRoberto a răspuns:

Pai format cells ->custom-> si modifici tu unu acolo daca la asta te referi

| nenitzu86 explică:

Nop. imi trebuie o formula de calcul...

| nenitzu86 explică:

De fapt ce zici tu ar fi =A1*10000. asta stiam si eu sa fac, vroiam sa stiu daca exista vreo functie care sa faca conversia