| Antonia1234 a întrebat:

Cum fac un,, Blog Personal" pe facebook?

13 răspunsuri:
| Deyush08 a răspuns:

Pagina vrei sa zici?

Trebuie sa intrii pe orice pagina pe Facebook.
Daca nu sti nicio pagina poti intra pe amea ( https://www.facebook.com/AncaGreenPage? ). Dupa ce ai intrat te uiti in stanga. Sub poza, like-uri, etc o sa vezi niste chestii scrise mai mic cu albastru. Una dintre acele chestii scrise cu albastru este " Creaza o pagina " ( daca ai facebook-ul in romana, daca nu scrie tot asta, dar in engleza ). Dai click pe " Creaza o pagina " apoi iti vor aparea 6 patratele care au fiecare cate o imagine. Ala este motivul paginii, trebuie sa alegi un patratel si sa completezi ce iti cere. Dupa, la pasul unu trebuie sa alegi o imagine pentru pagina din calculatorul tau. Dai " Incarca o imagine " adica prima varianta scris cu albastru. Pasul 2 este ca sa chemi prietenii pe pagina ta, nu e obligatoriu, poti trece mai departe. Dupa trebuie sa scrii informatiile de baza si dupa sa dai " Continua " Apoi alegi numele paginii si te duce pe pagina unde poti posta pe perete, sa adaugi poze sau sa faci ce vrei tu sa faci cu pagina. Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles. Succes cu pagina si daca vrei poate te uiti si pe a mea ( ai link-ul mai sus ). :)

| Antonia1234 explică (pentru Deyush08):

Da,pagina.Si and aleg unul dintre patrate, caut,, Blog Personal" si nu-mi apare.Ca scrie: Choose a category, si la orice patrat dau, nu-mi apare si obtiunea :,, Blog Personal"

| Deyush08 a răspuns (pentru Antonia1234):

Pune si tu altceva thinking

| Antonia1234 explică (pentru Deyush08):

Ce? Ca daca pun altceva, se intelege altceva(normal), si nu mai intra nimeni!

| Deyush08 a răspuns (pentru Antonia1234):

Pai ce categorii sunt pe acolo?

| Antonia1234 explică (pentru Deyush08):

Oho...multe...uita-te si tu

| Deyush08 a răspuns (pentru Antonia1234):

Da-i si tu acolo la Cause and Community, scrie Blog Personal

| Antonia1234 explică (pentru Deyush08):

Merci

| Deyush08 a răspuns (pentru Antonia1234):

Cu placere happy

| BiibiiBaaa a răspuns:

Deyush08 m-ai ajutat foarte mult am reusit sa fac si eu love struck

| Micuta_Roxi_Roxitza_1998 a răspuns:

Vabeneeee!

| Ionela_Alis_Marin_1985 a răspuns:

Alis Oriflame BLOG

| Alexandru_Paul_1945 a răspuns:

Asta vreau si eu să știu!