| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac un "Prin Screen" fara sa apas butonul acela? [mi stricat butonul si nu si mai pot face poza...]
Spuneti-mi si mie un program free cu care pot face poza...

Răspuns Câştigător
| Vasybulan a răspuns:

Incearaca cu Screenshot Captor
ia si un link
http://www.donationcoder.com/Software/Mouser/screenshotcaptor/

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Programul de care ai tu nevoie se numeşte "Zap's screen grabber".

Este un singur fişier foarte mic, nu trebuie instalat, trebuie doar copiat pe computer-ul pe care îl foloseşti.

După ce porneşti aplicaţia, îţi va apărea o singură fereastră mică cu 2 butoane ("Grab" şi "Exit"). Îţi pregăteşti pagina pe care vrei să o copiezi (imaginea paginii, în ORICE program), apeşi butonul "Grab", cursorul se va transforma într-o cruciuliţă, cu ea îţi creezi forma dreptunghiulară pe care vrei să o "decupezi", când ai lăsat butonul mouse-ului, imaginea "decupată" va fi copiată în "Clipboard". La final, nu îţi rămâne decât să apeşi "CTRL + V" (Paste) în aplicaţia în care ai nevoie de poza decupată.

Programul se găseşte de descărcat de la adresa de mai jos, numai că nu este gratis, costă aproape 9 dolari americani:

http://www.zapgrab.net/......pgrab.html

Dacă îmi scrii pe Privat un mesaj cu adresa ta de e-mail, îţi trimit fişierul prin e-mail.

Aştept răspunsul tău. Mulţumesc.