| anonim_4396 a întrebat:

Cum îmi creez cont de Facebook? Problema nu e că nu știu cum, problemele sunt următoarele
1. Porcăria de creare cont îmi zice că nu mai pot să îmi fac cont nou (am încercat de vreo câteva ori să-mi fac altul ). Cică să încerc mai târziu, dar mai târziu a fost în trecut (acum o zi ) și tot nu mă lasă.
2.Cum trec de faza numărului de telefon?
3.Cam cât durează așa zisul,, mai târziu "?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti creezi mai multe conturi, atunci trebuie sa fie pe nume si adrese de e-mail /telefoane DIFERITE.
Altfel, "Incearca mai tarziu" inseamna cu 3 zile dupa sfarsitul lumii... big grin

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Ptaii dă-l în colo de site, mai bine îmi iau messenger și aia e

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Messenger este parte din Facebook, deci tot la fel trebuie sa procedezi!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Da știu mă, nu trebuie să zici.O să încerc, da dacă nu merge te raportez, să știi.Da dacă merge, ești boss

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ma" sa fii cu taica tau si bunicul tau.
EU NU-TI PERMIT!

Daca esti chiar atat de needucat, atunci raporteaza-te singur!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu mă refeream la chestii precum viruși, hackeri, mama află de Facebook d-astea.

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu că poate faci tu o prostie

| Helper07 a răspuns:

Esti asa disperat ca ai comis pacatul de neiertat ca pui intrebari despre Facebook, jocuri, reclame de pe youtobe... Se vede ca in realitate nu ti-ar pasa de Dumnezeu daca n-ar fi vorba ca te poate salva de moarte, asa-i?

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

De fapt, că nu mai am ce face, am lăsat-o baltă, sunt pierdut /

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar e aiurea ce spui. Tu singuri te condamni pentru ca tu crezi ca ai facut un pacat de care nu se mai poate scapa cand toti iti spun ca nu l-ai comis. Il lasi pe Satan sa-si faca de cap cu gandurile tale. Nu intelgi ca fara sa-ti dau seama te complaci in aceasta situatie?

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.adventist.ro/index/dumnezeu-duhul-sfant/

http://www.7adventist.com/studiu/pacatul-impotriva-duhului-sfant/

Intra pe aceste site-uri cand ai timp si mintea limpede si citeste tot ca sa poti intelege bine. Nu fa faze de lene, daca chiar iti doresti sa ai cunostinta impacata atunci fara mofturi, e ceva serios. Daca respingi mereu adevarul si te complaci in pacat atunci...

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Uite cum stă treaba :când scoți un verset din contextul lui, îi poți da ce definiție vrei.De unde știi că aceia n-au greșit? Al da afară pe Duhul Lui Dumnezeu nu e tot una cu a huli, sunt lucruri diferite, indiferent ce zice lumea.Nici măcar atunci când pun întrebările de despre păcatul de neiertat nu știu ce caut, cred că doar alinare.Nașpa,trebuie să accept că voi merge în iad, Duhul Sfânt a renunțat la mine, și este cu neputiință să mai mă întorc. Mulțumesc că ai încercat să mă ajuți!

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hula nu se refera doar la vorbe urate. Versetele nu sunt luate din context, ai auzit su tu de asa ceva si spui ca sunt luate din context cand nici macar nu cunosti bine Scriptura. Tu singur te condamni si fara sa-ti dai seama, respingi pe Dumnezeu, astfel, chiar vei ajunge sa comiti pacatul de neiertat. N-ai citit ce ti-am trimis, asa-i? Daca ce spui tu ar fi adevarat atunci poate ca si eu as fi vinovat de acest pacat(oarecum) dar eu am depasit aceste ganduri, am inteles ce e de fapt acest pacat de neiertat astfel incat imi pare logic dar nu prea pot sa exprim cum anume mai bine decat ce am spus pana acum. Daca Dumnezeu a pierdut un suflet - pe tine, nu crezi ca ii esti dator cu inca unul? Daca sensul vietii e iubirea, Dumnezeu e iubire, iar tu poti avea acces la acesta iubire si te poti schimba, inseamna ca ai acces si la Dumnezeu. Pacatul din nestiinta nu se tine in seama daca iti pare rau ca l-ai facut, acum insa, daca stii, nu merge pe calea ta pacatoasa. Si inca ceva, citeste! Nedocumentat vei usor dus in eroare. Citeste despre Roger Morneau in cartea "O calatorie in supranatural". El a fost satanist(sau pe aproape) si a declarat ca la injurat pe Dumnezeu (sau cam asa ceva), insa daca pacatul lui era de neiertat, oare mai trecea el prin atatea intaplari in care Dumnezeu l-a ajutat si mai isi facea el o relatie cu Dumnezeu? Ti se pare logic sa fi prieten cu Dumnezeu si sa ajungi in iad? Eu nu cred asa ceva.

| xXVranceaXx a răspuns:

Probabil acel "mai tarziu" inseamna ca ti-ai folosit de prea multe ori email. Incearca sa faci un cont de Facebook pe telefon, nu pe PC, fiindca nu poti folosi numarul de telefon. O sa te intrebe de numar, si ar trebui sa existe pe acolo vreun "Sari peste", "Mai tarziu", "Nu am numar de telefon". Daca n-ai telefon (smartphone), asta e. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru xXVranceaXx):

Da,da,l-am introdus de prea multe ori.Mă descurc eu, dar cât timp durează acest,, mai târziu"?

| anonim_4396 explică (pentru xXVranceaXx):

Și dacă îmi fac cont pe telefon, o să-mi apară la notificări sus, atunci când deschid telefon, ca la whatsapp?

| Hellboy96 a răspuns:

Uite aici pasii pentru a avea un cont de Facebook:
1. Creeaza-ti o adresă de e-mail. Intri pe Google si cauți "creare cont google". Sa reții si emailul si parola. Dacă nu poți retine, scrie pe o foaie si pune-o undeva unde sa îți aduci aminte ca ai pus-o.
2. Descarcă aplicația Facebook Lite pentru ca aici nu îți cere număr de telefon, verificare sau altceva. De reținut este ca atunci cand îți apare sa scrii un număr de telefon, jos apare ceva legat de un email ("conecteaza-te cu email" sau ceva de genul, nu mai stiu).

Cam ăștia sunt pașii.

| anonim_4396 explică (pentru Hellboy96):

O întrebare big grinacă îmi iau Facebook lite, voi comunica doar cu cei care au Facebook lite sau cu cei care au Facebook-ul ăla de pe browser?

| Hellboy96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toți cei care au Facebook, indiferent dacă e Lite, dacă e pe PC etc. Dar după ce îți faci cont, poți să îți descarci Facebook-ul normal si Messenger

| anonim_4396 explică (pentru Hellboy96):

No bine

| anonim_4396 explică (pentru Hellboy96):

Cum îl descarc? Nu am telefon

| anonim_4396 explică (pentru Hellboy96):

Mă ajuți? Am nevoie de ajutor!