| geo691 a întrebat:

Cum imi dau seama daca displayu de la laptop este Full HD sau HD?

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Vezi care e rezolutia maxima a laptop-ului, apoi o compari cu cele din poza asta:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Vector_Video_Standards5.svg

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai rezolutia asta 1920×1080 pixels este FullHD. Ca sa aflii ce rezolutie ai...da click dreapta pe desktop si clik apoi pe Graphics Properties >Pentru HD rezolutia trebuie sa fie minim 1366x768
Bafta!