| yomaria123 a întrebat:

Cum imi instalez alt windows...adica Lynux? Dati-mi un site cu toti pasii sau explicati-mi va rog..acum am windows xp.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Pentru ambele variante ai nevoie de cate un cd bootable. Dupa ce ai cele doua cd-uri e foarte usor. Restart, bios, first boot - dvd, porneste instalarea. Vezi ca la pornire iti alegi sistemul de operare daca vrei sa le instalezi pe amandoua. Ai grija, pentru Linux sunt alte comenzi, ne e ca la Xp, dar e util in caz de probleme. Bafta!

4 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Aici gasesti ce vrei tu plus alte tutoriale utile
http://videotutorial.ro/category/sistem/linux-sistem/ubuntu/

| efpies a răspuns:

Linux nu e Windows.

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Linux nu e windows iar pentru linux iti trebuie o partitie de root una de swap si una de date e mai complicat dar gasesti pe youtube cum se face.