| Florin_George_1995 a întrebat:

Cum modifici valoarea memoriei placii video integrate? Tutorial pe youtube daca se poate. Funda

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ai nevoie de unul.Se știe că pe YouTube numa prostii îs postate.Ca să modifici share-ul din ram al plăcii video trrebuie doar să intrii în BIOS folosind Delete când PC-ul pornește și apoi de la VGA să modifici valoarea aia la maximul share din ram suportat de placa de bază. Desigur trebuie să cunoști ce placă de bază deții, să cauți pe google specs-ul ei și să vezi care max share-ul din ram.Asta 100% nu găsești pe YouTube, ci găsești doar cum se face, fără a-ți explica și acest aspect, care este destul de important, că de exemplu degeaba setezi în BIOS la VGA max share din ram pe 1024 dacă placa ta de bază nu suporta mai mult de 128 mb share din ram, că nu ai făcut nimic.ea se va autoseta la valorile implicite, că va da eroare.Succes
Succes

| KodrutZ a răspuns:

NU are rost sa te agiti, impactul asupra performantei e in cele mai multe cazuri NEGATIV - o sa ai mai putin ram pentru programe si o sa mearga si mai prost, ca mai multa memorie video oricum nu te ajuta la o placa integrata. Ca ai 16/32 MB alocati sau 2 GB, tot aia.

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg cum poti modifica asta din moment ce e memorie fizica iar biosul citeste toata memoria

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Uite aici ai un site : http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html
Tutoriale la adresa asta nu exista asa ca informeaza-te de pe site-ul de mai sus.

Toate cele bune.