| anonim_4396 a întrebat:

cum pornesc calculatorul altuia de acasa de la mine?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca acel "altuia" se afla in casa cu tine..., dar are calculatorul in alta camera... astepti pana pleaca de acasa, apoi fugi repede si il prnesti! laughing Daca o sa reusesti tu, cu puterea mintii, in cazul de fata, cum faci tu referire,... sa ne spui si ce va fi cu adevarat in 2012, dar si unde este Elodia! A, poate faci ceva si cu criza asta... Ti-am fi cu totii recunoscatori!winking

21 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Daca tu reusesti sa apesi butonul ON/OFF prin internet sa-mi spui si mie cum faci.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

te duci la el acasa si-l pornesti.inca o intrebare pusa aiurea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa intri in calculatorul altuia de acasa de la tine iti trebuie ip'ul

| muzica a răspuns:

Din cate stiu eu ai nevoie mai intai si mai intai de un program, apoi cel al carui calculator ai vrea sa il pornesti ar trebui sa aiba Firewall-ul setat pe turn off, iar mai apoi ai avea nevoie de ip-ul luiwinking

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai presupun ca ai calculatorul lui la tine acasa. In acest fel ar fi tot la fel de simplu. Apasand pe buton

assiris
| assiris a răspuns:

Ba se poate :p. Iti faci chei potrivite, pindesti cind individul e plecat si... il pornesti. Ai insa toate sansele sa ajungi undeva unde vei putea medita la intrebarea pusa de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu: intrare prin efractie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il poti porni doar daca are IP static si sti MAC-ul placii de retea a calculatorului pe care vrei sa il pornesti. Cauta pe net tutoriale despre WOL (Wake On LAN)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar n-am

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sun un preten si ii zichappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meri excaladezi blocu intri pe geam meri incet vezi daca e cineva acasa si apesi butonu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SIMPLU! dresezi o musculita si o tr la pers respectiva... 95% sanse sa reusasca sa treaca ne obervata si inca vie laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu cum se poate porni pc-ul altuia dar va trebui sa ii faci o vizita mai intaiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știu eu trebuie sa te duci la el acasa cand nu este nimeni și apesi pe butonlaughing
. Simpluwave

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apesi pe buton

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin telecomanda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca u reusesti sa-l aprinzi fara sa apesi pe buton, cel putin pc-ul taw esti tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca nu il cunosc, doar pe net, cum fac, ca nu stiu unde sta si n-am cum sa ma duc la el acasa?

| 0gaby0 a răspuns:

Cum? simplu: il suni si spui ca daca isi desk calcu ii dai 100 lei. nu kai usor? happy

| 0gaby0 a răspuns:

Cum? Simplu: il suni si ii spui ca ii dai 100 lei daca isi desk calcu. nu ca e usor? happy