| Lavinia20 a întrebat:

Cum pot afla codul PUK la o cartela in reteaua Vodafone? Cartela nu este pe abonament, este normala. Va rog, ajutati-ma! sad

5 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Suna la relatii cu clientii, bine dupa ce treci de toate etapele cu robotzelul "Andreea" intri in legutura cu un operator si ii explici problema, sau te duci la un centru vodafone si te ajuta de acolo, trebuie sa ai cartela la tine. Bafta!

| arrriadna a răspuns:

Sunand de pe un alt telefon, fix sau mobil la relatii clienti (pentru telefonie fixa numarul lor este: •0372022222) si vezi ca in week-end lucreaza doar pana la orele 18:00.
Le dai nr tau care are nevoie de puk, si iti dau ei codul.

| KellyGreen a răspuns:

Pai ca orice cartele se afla pe un supot.Pe acel suport gasesti si PIN-ul si PUK-ul.

| Lavinia20 explică:

Dar altceva in afara de asta. nu pot face?

| Corinne a răspuns:

Buna!
De pe o alta cartela Vodafone apelezi *100# si selectezi obtiunea "Puk" si urmezi instructiunile

Sau poti suna la *222

Bafta! kiss