| alexboy a întrebat:

Cum pot crea o reclama care sa apara pe sitteuri?

Răspuns Câştigător
| X a răspuns:

Depinde la ce te referi poti prin schimb de bannere cu situri care au aceeasi tematica ca a ta sau prin google adwords acesta pune reclama ta pe diferite situri si pentru fiecare click esti taxat cu o anumita suma de bani!

4 răspunsuri:
| Alex123abc a răspuns:

Reclama o creezi cu photoshop dar iti trebuie bani ca sa o pui pe siteuri.

| Dominicc a răspuns:

Reclama adica la siteul tau sau doar ca sa stie lumea ca ai ceva de vandut/cumparat/inchiriat dar tu nu ai site?

Deci
1- totu incepe de la ce tip de reclama vrei ( de cumparator, simpla, muzica, imagini) etc
2- incepi in photoshop sa o faci. Ori iese tip banner ori tip avatar ori gif ori alte n dimensiuni.
3-in imaginea aia scrii tot ce vrei tu sa exprimi pentru a intelege oameni.
gen : " intrati aici pe blogul/siteul meu.
aici puteti downloada muzica/filme/imagini etc"

Asta ei facut. o (imaginea)
acum ramane sa te duci pe siteuri.
Buunn
Pai nimeni nu o sa iti faca reclama/publicitate fara ca tu sa le faci nimic in schimb.

Deci trebuie sa ai un site si tu. Incepe pintr. un Blog.
Fa. ti un blog pe blogspot.com, fa. l cu documentatia care vrei tu (despre masini, muzica, filme, socializare, it, etc)

Blogu o sa il pui pe siteuri de "cunoastere" gen 99 de bloguri sau alte asemanatoare.

Apoi la blog ai banneru care oameni vor vrea sa faca schimb cu tine.
Ei o sa il puna pe al tau la ei si tu pe al lor la tine.
Si asta e reclama pe siteuri. Un blog ajunge un site si tot asa.

| alexboy explică:

Waaaahhh eu zic de un banner care l-am facut deja si cand cineva da click pe el sa se duca la mine in sitte

| Dominicc a răspuns:

Trebe sa ai blog. uploadezi banneru sau imaginea ce o ai tu si blogu ti. o transforma intr. un cod sau iti da un simplu cod care atunci cand cei care baga codu acela la ei pe site apare imaginea ta. si ei cand da clik pe ea duce la siteul tau