| AlexoiuAleex a întrebat:

Cum pot downloada aplicatii direct pe cardul SD pe un telefon Allview A4 Duo?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Aplicatiile se instaleaza exclusiv in memoria interna a telefonului. Pe cardul SD poti pune doar muzica, filme, poze, etc. Poti instala si aplicatii pe cardul sd, numai si numai daca telefonul este root-at. Daca ai mare nevoie si un spatiu de stocare limitat pe telefon, iti recomand sa te duci cu telefonul intr-un service gsm si sa-i faci root. Atentie, daca telefonul este in garantie, daca ii faci root ai pierdut garantia.
Bft! happy