| DarkShina5566 a întrebat:

Cum pot face design web? Am auzit ca este o slujba destul de bine platita. Puteti sa-mi dati niste explicatii despre aceasta meserie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de ceva cunostinte de hmtl, css si photoshop

| SouLIce a răspuns:

In primul rand trebuie sa te apuci serios de photoshop pentru ca acolo se realizeaza cam tot ce vezi tu pe toate paginile de internet de ex pe TPU doate butoanele pe care apesi si tot ce este frumos pe site sunt create in anumite programe si cu asta am spus si ce inseamna desig web
in al doilea rand nu cred ca este foarte bine platita aceasta meserie dar daca esti pasionat...

| pozeanimate a răspuns:

Este o meserie legat de web siteuri
adica sa faci site,mai bine zis sa il construesti
este o munca, cum sa iti spun, grea
trebuie sa inveti limbaje de programare
de exemplu
html, css, php

ca sa vezi cam ce anume si cum este construit un site din ce coduri
apasa combinatie de butoate de pe tastatura
Ctrl+U
fara + si vei vedea codurile acelui site