| anghelescu a întrebat:

Cum pot face reclama unui sait fara bani?

Răspuns Câştigător
| Altu a răspuns:

1. Alege bine o tema care iti place si pe care poti sa scrii
2. Gandeste'te ce oameni sunt interesati de acel subiect, ei sunt targetul tau
3. Optimizeaza'l
4. Treci la promovare
Comenteaza PERTINENT pe alte situri, forumuri cu subiecte de aceeasi tema, poate asa te va remarca lumea.
Inscrie'te in toate directoarele si retele sociale care crezi ca's frecventate de targetul tau, vei avea linkuri catre pagina ta si vei urca in cautarea google.
Alege cu grija keyworduri si mergi pe ele. Macar o pagina pentru fiecare keyword.
Fa schimb de linkuri cu alte situri/bloguri cu acelasi target. Vei atrage din vizitatorii lor.
E la final, dar e cel mai important. In primul rand trebuie sa fie util, sa ai continut. Cine intra sa vrea sa revina, sa urmareasca, sa dea mai departe. Daca nu ai continut oricat platesti degeaba ii aduci ca nu stau nici ei, dar sa mai recomande.
Bafta!

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Link exchange si
http://optimizare-google.blogspot.com/
mai mult nu te pot ajuta. ce vrei tu nu e chestie usoara, tocmai de aia se platesc bani grei pe asa ceva.

| hugo a răspuns:

Un sait nu stim cum sa ii faci reclama, daca era site probabil...

| Green a răspuns:

Asa e. ce-i ala "sait"? raised eyebrows

In primul rand se scrie "siti" si nu "sait"hee hee
in al doilea rand, serios nu stiu sa raspund la intrebare pentru ca mintea mea e in totala hibernare la ora asta!

Anghelescu@ vai, multumim pentru stupid si nefolositor!rolling on the floorvad ca nu sunt singuralaughing