| Zapode a întrebat:

Cum pot face sa nu mai apar la cautarea pe facebook? Concret daca cineva ma cauta sa nu mai apar la rezultate, nu doar sa nu imi vada postarile ci pur si simplu sa nu ma gaseasca!

6 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Cred ca ar trebui sa i dai pe profil privat. acolo unde scrie cine poate sa ma vada

| Zapode explică (pentru unprietenaproape):

Mai multe detalii ar fi de ajutor! Detalii asa ca pentru un incepator! Multumesc.

| itsoft a răspuns (pentru Zapode):

In Settings la Privancy Settings and Tools si acolo setezi sa fie only me

| Zapode explică (pentru itsoft):

Asta nu imi rezolva problema, tot sunt gasit la cautare. Eu vreau sa nu fie gasit DELOC contul meu nu doar sa nu imi vada postarile! Stiu ca se poate pentru ca am patit-o cu cineva, nu ii mai gasesc pagina de fb de pe adresa mea dar de pe o alta o gasesc. Ceva de genul asta ma intereseaza sa pot seta ca anumite persoane sa nu ma gaseasca la o cautare pe fb! DELOC! sa nu apar la rezultate!

| unprietenaproape a răspuns (pentru Zapode):

Intri pe facebook, dai click pe numele tau. apoi la sectiunea prieteni iar in partea stanga sus unde scrie gaseste prietenii mai e ceva care se aseamna cu un creion si scrie administereza, confidentialitatea. nu stiu sigur daca e asta dar poti incerca

| Zapode explică (pentru unprietenaproape):

Nu merge.Multumesc!