| dantiberiu a întrebat:

Cum pot invata engleza mai usor?(o modalitate ceva)

7 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Uita-te la filme in engleza dar fara subtitrare, asculta muzica in engleza sau poti vorbi cu cineva din alta tara pe mess in engleza.winking

| Alex0194 a răspuns:

Mai treci pe la scoala

Răspuns utilizator avertizat
| jabiilord a răspuns:

Citind-exersand, Citind-exersand, Citind-exersand, Citind-exersand, Citind-exersand, Citind-exersand. Scuze dar e suparatoare chestia sta de mai de sus, dar asta e adevarul... tu cum te-ai descurcat si cum te-ai perfectionat in domeniul in care te pricepi cel mai bine. Citind-exersand-experimentand, eventual intreband persoane mai in varsta cu experienta in domeniul care te intereseaza.

Asa e la fel in orice ai vreai sa inveti sau sa deprinzi ceva, nu exista abatere de la regula in cazul oamenilor normal (cu stadiu de invatare normal - Citind-exersand)

Da stiu ca nu are nici o legatura dar. Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro ( vin chiar din partea celui care a raspuns la aceasta intrebare ).

| Adryana a răspuns:

Poti sa citesti carti, reviste in engleza. Sa asculti cnn, sa faci exercitii din diferite manuale, cum a spus si Aiicha sa te uiti la seriale in engleza. etc. Spor la invat!

| je9vi3f a răspuns:

Filme,carti,listening,sau vorbind cu cineva