| xgeorgex9 a întrebat:

Cum pot pune o parola sau ceva securizare sa nu mi se poată umbla in laptop cat lipsesc de la el, fara al stinge si aplicatile inca sa ruleze, există vreo soluție?

1 răspuns:
| SharpEagle a răspuns:

Presupun ca ai un Windows 10 si probabil se face auto logon sau intra in sesiunea de useri printr-un click, adica nu ai parola pusa.
Iti recomand sa dai click pe lupa de langa Start button si sa tastezi "Sign-in". O sa-ti gaseasca "Sign-in Options" si de acolo iti poti pune o parola, un PIN samd. Dupa ce ai facut asta, vei putea face lock la sesiune cand te ridici de la laptop, fie apasand simultan tasta "Win" si tasta "L", fie cu click pe Start, apoi click pe user name in partea de sus si apoi Lock.