| vanessa001 a întrebat:

Cum pot pune un gif pe ask.fm? Dar sa se vada doar gif-ul direct, nu link-ul cum are ea: http://ask.fm/ilincaiulia/answer/110078612349 dar eu vreau sa pun asta: http://makegif.com/gmDt si cand il pun, se vede link-ul, nu imaginea ca la ea. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| DeliaXD a răspuns:

Salut,
Vreau să îți spun mai întâi că gif-ul tău este prea mare.
Ok, și acum să începem
E foarte simplu.
1.Salveaza gif-ul într-un folder sau pe desktop (depinde unde îți este mai ușor);
2.Intră pe Ask;
3. Unde dai să răspunzi îți va arăta în stânga jos o cameră foto;
4. Apasă pe ea și intră în folderul respectiv unde ai pus gif-ul;
5. Apasă pe gif și așteapta să se încarce (o să ia puțin mai mult timp dar nu exagerat).
6. Enjoy! happy
Sper că te-am ajutat
Pa, pa!big grin

1 răspuns:
| Fritzu_Luis_2000 a răspuns:

Pai intai trebuie sa gasesti gif-ul si cand il salvezi in calculator, pui la sfarsitul numelui (de exemplu, daca salvezi imaginea cu numele Imagine pui Imagine.gif) si dupa intri pe ask si apesi pe aparatul acela foto, totusi poza ta s-ar putea sa nu o poti pune ca are o marime peste 4 Mb.