| Sandu13 a întrebat:

Cum pot rezolva asta?
Link imagine:
http://imgur.com/gallery/KXlRzLs

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ce pare sa se vada acolo e ca storage-ul tau (HDD/SSD) e pe moarte. O abordare 100% sigura este sa nu-l mai folosesti (deloc), sa cumperi un alt storage de aceeasi dimensiune si sa clonezi (folosindu-l pentru ultima oara) storage vechi pe storage nou. Daca stii cum sa faci, iti ia incepand cu o ora (daca ai niste zeci de giga) si creste corespunzator daca ai sute de giga sau tera de informatie - dar vei avea un sistem identic, "in oglinda" - nu se pierde nici macar un bit. Daca nu stii cum sa faci, probabil o sa instalezi OS-ul pe noul storage si o sa copiezi de mana ce stii pe unde ai mai pus (si sigur vei uita de unele si altele).

| Sandu13 explică (pentru flixbuster):

Înainte sa îmi apară problema asta SSD ul tot îmi îngheța windows 10 totul a început azi când voiam sa instalez un joc și s-a blocat după a întrat în black screen și mi-a dat un Intel agent etc și mia făcut asa până a apărut eroarea asta satul este de 256 GB pe SSD și nu știu cum de s-a întâmplat.sa o ia razna am instalat doar gta 5 și când am vrut azi sa bag încă un joc a început sa facă urât. O sa îl duc la reparat cu garanția pe care o am la pc

| nicu991 a răspuns (pentru Sandu13):

Sper ca stii ca SSD-urile au nevoie de un 15-20% spatiu liber pentru functionarea optima.

| Sandu13 explică (pentru nicu991):

Nu știam poți sa îmi explici te rog despre ssd uri ca să nu mai fac vreo greșeală din nou

| nicu991 a răspuns (pentru Sandu13):

Daca ai Windows 7 trebuie sa activezi functia TRIM pentru SSD, daca ai Windows 10 aceasta functie este posibil sa fie deja activata.
Poti verifica asta cu programul HDD Sentinel.