| En3Rgi a întrebat:

Cum pot sa aflu parola la administrator? Ma refer la pc-u de la informatica...nu pot sa instalez jocuri ca imi cere parola de la administrator.
PS:Nu vreau sa o resetez ca ma omoara profu.
HELP!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu o poti afla. parola este criptata cu un algoritm care o face ireversibila (se numeste "hash" sau amprenta digitala). singura cale este "brute- attack" (sa o poti afla dintr-o lista de parole sau combinatii pe care sa le incerce cu hash-ul respectiv) sau sa o stergi.