| Kiki20098 a întrebat:

Cum pot sa blochez o pagina ca persoana respectiva sa nu mai poata sa aiba acces la ea.As vrea sa blochez pagina asta (gota.io) ca fratele meu sa nu mai aiba deloc acces la ea cum va rog ajutati-ma?
Este dependent de jocul acesta

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ori instalezi anumite programe de "Parental Control" pe PC-ul lui... Ori cu cateva cunostinte IT se poate bloca acel site din Router doar pentru PC-ul lui, dar asta e mai complicat si nu pe orice router se poate face.

Răspuns utilizator avertizat
| LinxCont a răspuns:

O metoda e asta:
Se deschide notepad cu drepturi de administrator, de exemplu se pune pe desktop scurtatura notepad, se da click dreapta si se alege "Run as administrator" ca sa ne permita modificarea unui fisier.
Din meniul File Open al notepadului se navigheaza pana in directorul C:\Windows\System32\drivers\etc si aici se deschide fisierul hosts.
Pentru a putea vedea si alege fisierul hosts din directorul C:\Windows\System32\drivers\etc, in notepad in casuta cu tipul fisierelor pe care le vede notepad unde scrie "Text Documents (.txt)" se alege "All Files (*.*)" pentru ca notepadul sa vada si fisierele care nu sunt cu extensia.txt, deci ca sa vada toate fisierele.
Se deschide deci fisierul hosts cu notepad si se adauga o linie cu urmatorul text
127.0.0.1 gota.io
intre 127.0.0.1 si gota.io se da un TAB sau un spatiu
se salveaza fisierul su se da restart la calculator.
In acest fel site-ul nu va mai fi accesibil.
Pentru eliminarea blocajului se deschide din nou acel fisier, se sterge linia 127.0.0.1 gota.io, se salveaza si se da restart calculatorului.

| CatalinPorumb a răspuns:

Daca folosesti Google Chrome cel mai simplu e sa instelezi extenzia https://chrome.google.com/......fdeojpcgbh si adaugi acolo pagina gota.io si gata. Sper ca te-am ajutat!