| cristi97_6330 a întrebat:

Cum pot sa fac desene animate gen tangled rango
daca puteti va rog imi puteti spuneti si mie am maya 3d dar nu stiu cum se foloseste daca stie careva sa-mi dea id lui de mess sau sa ma ajute aici dar va rog ajutati-ma chiar vreau sa fac un desen animat.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Desenele de la pixar ai dreptate, sun facute in autodesk maya. Dar pana la maya trebuie sa stii sa folosesti autocad si autodesk 3d studio. Incepe cu autocadul, invata macar 200 de comenzi in sistemul xyz( de exemplu l pentru linie, c pentru cerc, etcetera, si cand te pricepi la autocad treci la 3ds. Te anunt ca este foarte greu si probabil o sa o lasi balta.
Incearca si tutorialele de pe youtube si de pe site-ul oficial, iar in meniul HELP al programului ai lista de comenzi, trick-uri si altele.

| ramonaramonica a răspuns:

Desenele animate se pot face cu siguranta, dar nu la toate calculatoarele se pot face desene. unele pot, altele nu pot.deci nu fi trist daca nu poti face unul.iti urez mult noroc!