| RxTx a întrebat:

Cum pot să iau legătura cu cei de la GOOGLE să le explic că au greșit ceva foarte grav la MAPS?
De exemplu 2 greșeli foarte grave care fecteaza multi oamneni si pot pierde bani, job-uri, afaceri chiar si viața.

Când vrei să mergi pe jos 100 Km el îti va spune că ii faci in 20 de ore!
GREȘIT, TOTAL ERONAT, CĂ UN OM OBOSEȘTE NU POATE SĂ MERGĂ CU 5 Km /oră! Atâta drum este prea mult!

Așa că am făcut eu proba, un om neatrenat poate să meargă maxim 24 Km intr-o singură zi și acesti 25 Km i-am făcut in decurs de 7 ore.
Asta inseamnă că eu deși m-am grăbit și am tras de mine să nu dorm pe drum am reușit să merg cu o viteză in medie doar de 3, 5Km/Oră!
La inceput poate că am mers eu cu 7 Km / oră dar după primii 5 Km mergeam cu 5 Km / oră apoi din ce in ce mai incet.
SI JUR CĂ NU M-AM OPRIT NICĂIERI, NICĂIERI, NICĂIERI NICI NU AVEAM UNDE SĂ STAU JOS, nu exista nici un loc si nici nu am vrut pentru că nu eram in România si era noapte si as fi fost foarte superct.

O ALTĂ MARE PROBLEMĂ pe care o are Google maps este că atunci când estimeaza viteza pentru mers cu aututurismul o estimeaza la o viteză de 100 Km pe oră.
Nu ai cum să mergi până la Sighetul Marmației din București sau de la Baia Mare până în București doar cu 100 Km / oră.
Iar mulți, mulți, mulți oameni, clienti când te cheamă urgent să te duci de la București la Baia Sprie să zicem ei se uită pe hartă de la GPS-ul din mașină si GPS-ul îi spune că va face 6 ore si sunt 600 Km.

Iar oamenii zic pai hai in 7 ore să fii la mine.

Si mă certă rău unii dintre ei chiar nici nu imi mai răspund la telefon după 12 ore de condus până acolo pentru că sunt porțiuni de drum unde se merge si cu 30Km/oră sau la 600Km condus intr-un singur șofer oamenii mai și obosesc. Google nu ia in considerație nici dacă ai avea de mers 1000 Km că trebuie măcar să oprești ca să mai și alimentezi cu combustibil.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si Google Maps spune sexy in termenii de utilizare ca informatiile oferite sunt pur orientative si nu sunt responsabili de nimic ce faci tu cu ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai0101 a răspuns:

Cred ca la {"google contact"} dar nu stiu sigur cum ai putea da de ei ma uit si eu un pic pe net sa vad cum sta treaba

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Uite google contact Romania:
https://about. google/contact-google/? hl=ro

| RxTx explică (pentru Mihai0101):

Am alocat mai multe zile in mai multi ani la rând sa incerc sa ajung exact pe acestă cale la vreo adresa de e-mail sau ceva formular in care sa scriu ce mă doare
dar nu am găsit niciodată de cât explicații pentru cazuri predefinite
probleme exemplificate de ei si răspunsuri predefinite

| Mihai0101 a răspuns (pentru RxTx):

Da de acord cu tine ai dreptate sunt multe greseli in google maps.Si greu de remediat de gasit pe cineva sa le rezolve

| gabriel2004o a răspuns:

De ce nu folosești Waze ca tot omul? straight face

| RxTx explică (pentru gabriel2004o):

Clientul meu stăpânul meu
Așa că el folosește google maps sau ceva gps cumparat de pe masina lui si se uită si zice să fii la Baia Sprie in 7 ore din București
Hai să zicem că foloseste wize pentru distante mari tot bate câmpii rău de tot pentru că nu e adevărat ceea ce zice el că nu ai cum să ajungi la Baia mare in 7 ore din București
Chiar nu se poate să mergi prin România cu 90 Km la oră că mai sunt multe sate cu 30 Km/ ora, și până când iesi din București durează 1 oră
Sunt foarte multe restrictii pe drum
Să nu mai spunem că oamenii mai si obosesc si nu pot să meraga 700 Km fără oprire.
Dar asta e cel mai interesant faptul că sunt multe multe locuri in care sunt radare si sau restrictii de viteză pe care nu le ia in calcul.
asa că eu din experiență spun că in românia la un drum de 700 Km iti trebuie 10 ore ca să il faci fără să îti iei amendă de radar