| UnTriunghiEchilateral a întrebat:

Cum pot sa imi parolez un router D-Link DIR-600? Stau la bloc si nu vreau sa se conecteaze toti la mine...

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Simplu

intri la wifi access sau wifi protection sau wifi security

si alegi de acolo protectie WEP pe 64 de caractere

si bagi o parola continand litere de la A la F si cifre de la 0 la 9

succes

| TheFACKYouTub a răspuns:

Te logezi pe router (adica in IE scrii http://192.168.0.1 si bagi parola routerului... probabil admin-admin - scrie in manual)

- in meniu dai click pe Wireless (e pe partea stanga al 2lea).

- in wireless settings selectezi si tu WEP Enabled

- 64Bit la WEP Encryption e ok
- Key Type - HEX
- Key 1 - pui si tu acolo 10 cifre

ca sa-ti conectezi calculatorul dupa, selectezi reteaua si o sa-ti ceara o parola, care este cea din Key1

sau

start>run>cmd si scrii ipconfig, pui in mozilla ce scrie la Defaut Gateway, si dai enter.

acolo e pagina routerului, acolo poti face ce setari vrei tu.