| tuska a întrebat:

Cum pot sa-mi blochez un folder[dosar] sa mi pun cod sa nu mi -l poata deschide nimeni?

Răspuns Câştigător
| Altu a răspuns:

Exista mai multe solutii, depinde de situatia concreta (calculator de serviciu, personal, nivel de acces).

Daca este vorba de un fisier folosit frecvent, recomand folosirea unui program de criptare, gen AxCrypt.

In cazul in care sunt multe foldere in aceasta situatie, cel mai simplu se poate rezolva prin creearea uni profil cu parola pe calculator.

Daca este nevoie pentru un singur fisier accesat rar, atasarea la email in loc de pastrarea pe calculator sau arhivarea cu parola ar putea fi solutii viabile si foarte usor de utilizat.

Succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste file and folder protector!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si euhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eucrying