| zyrkon a întrebat:

Cum pot sa pun pe filmulete sunete dinalea ca in desenele animate cum ar fi aplauze sau rasete ca in seriale ca familia bundy si dati-mi tot si site-ul de unde sa le iau dar sa nu fie complicat. fundawinking

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

1. Iti faci aici cont : http://www.freesound.org/
2. cauti "claps", sau orice alte efecte mai vrei, le descarci in computer
3. Folosesti un utilitar de editare video (de ex. Microsoft Movie Maker, care-l gasesti in windows la "Start/Programs/Accessories" si introduci sample-urile care le-ai luat de la freesound de mai sus.
4. in Movie Maker adaugi cu mouse-u tragi fisierele care le-ai luat, peste filmuletul tau original. Le poti muta unde vrei dupa aia, dupa minute si secunde.
5. salvezi si GATA.

Sper sa te ajute.