| LisaJulie a întrebat:

Cum pot sa scap de mesaje cu cookies( confidentialitatea ta este importanta)? Adică sa nu îmi mai apară când intru pe un site!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de ele, sunt obligatorii confirm unor directive europene. Tu care nu vroiai sa dai datele tale persoanele la Youtube ar trebui sa te incante ca fiecare site iti spune ce cookies colecteaza de la tine

| mODIN a răspuns:

Nu poti. Toate site-urile sunt obligate sa afiseze acel avertisment cand intri prima data

| adryang78 a răspuns:

Nu ai cum. Legislația în vigoare îi obligă să afișeze aceste mesaje.

| LisaJulie explică (pentru adryang78):

Pana la urma de ce?

| adryang78 a răspuns (pentru LisaJulie):

Pentru că acele cookies colectează anumite date, iar legea îi obligă la transparență, adică să anunțe utilizatorul că le folosesc și în ce scop.

| LisaJulie explică (pentru adryang78):

Înainte nu era asa! Acum pe fiecare site trebuie sa închid mai întâi acele anunțuri

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Tu zici ca vrei sa te apuci de afaceri nu? Daca vrei sa iti faci o firma *( orice ) ai nevoie de promovare si statistici de site * ( numar de vizitatori si alte chestii ) asa ca obligatoriu vei avea nevoie de asemenea fisiere! Fara acele statistici si date NU iti poti face strategii de preturi, marketing Sau vânzări!

| LisaJulie explică (pentru MistarGoGu):

Nu ma refeream la asta! Ma refeream la niște anunțuri cu,, Confidențialitatea ta e importanta" sau,, Acest site folosește cookies"

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Pai Aia spun ca la panoul cu fisiere cookies ai niste butoane unde poti bifa / anula 3 optiuni :
#marketing
#statistice
#esentiale / obligatorii
Le poti accepta pe toate Sau niciunul dar atunci iesi din site! Si pe mine ma cam enervează dar am in plan sa îmi fac peste 1 sau 2 ani un site cu chestii de electronica / echipamente de security si voi avea si eu nevoie de cookies!

| adryang78 a răspuns (pentru LisaJulie):

Înainte nu era în vigoare legislația GDPR.

| GeorgeCosmin a răspuns:

Schimba browserul. Chromium/Vivaldi/Brave.