| viv21 a întrebat:

Cum pot sa tai o poza in Photoscape?big grin

Răspuns Câştigător
| luvica a răspuns:

Aaa. e ceva de genul : Intri in program => editor. pui poza, apoi pe undeva pe jos (stanga) scrie ceva in genul : Home, Object, Crop, Region. dai click pe crop si de acolo este destul de clar big grin. [ am photoscape de ceva timp. sper sa te ajute raspunsul meu happy ]

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Deschizi programul > intri la Edit > adaugi poza > apoi in meniul de jos ai :' Crop', dai click apoi selectezi cu maus-ul portiunea dorita din poza cum vrei sa o tai, Crop si salveaza.

| myha a răspuns:

Pai apesi pe poza si sub ea sunt niste chestii mici cum ar fi niste draptunghiuri. Printre ele scrie si "crop" si dai pe el si dupa aia incerci sa o tai.

| rin a răspuns:

In Editor există un meniu numit Crop. Acolo ai mai multe opțiuni legate de tăierea unei fotografii - alegi ce dorești și-apoi dai "apply"(nu sunt prea sigură, pentru ca nu mai am Photoscape, dar cred că așa funcționează.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms tuturor de ajutor!