| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Cum pot sa trec de parola unui calculator sa nu trebuiasca sa o sterg, resetez
nu stiu doar sa trec de ea sa ajung la desktop si sa nu isi dea nimeni seama

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Un stick\cd cu ubuntu si poti intra oriunde in windows.

| Ilusion :X a răspuns:

Nu poti! De fapt exista o varianta. thinking
Dar aia daca ai Windows 7, dai CTRL + ALT + DELETE, cand esti pe dekstop, schimba parola si o schimbi... si atunci tu stii parola, happy

| Hogzilla a răspuns:

Ca sa poti vedea fisierele de pe desktop trebuie sa stii parola de la un alt cont cu drepturi de administrare. Poti incerca username administrator si fara parola (multe XP-uri merg asa). Pentru asta dai click pe butonul de Start, apoi LogOff, apesi de doua ori ctrl+alt+del si in fereastra care apare scrii administrator la username si nimic la parola. Daca merge - bafta, daca nu, iti ramane intotdeauna varianta unui "Linux Live CD" (descarci un fisier ISO, faci un CD cu el si pornesti calculatorul de pe CD-ul respectiv).