| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot schimba limba de la tastatura? De exemplu azi mi-am cumparat unitate noua si am instalat tot dar nu stiu cum sa fac ca atunci cand apas pe butoane sa imi apara exact ce este scris pe ele! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti in 2 moduri: 1. Daca iti apare limba in bara de jos(taskbar) dai clic pe ea si din fereastra ce-ti apare selectezi limba dorita (EN ori RO) si dai OK(cred ca in cazul tau vrei sa fie limba engleza, daca e in romana se schimba unele taste). 2.Intri prin Start/Control Panel/Regional and language Options/Advanced si de la Select a language... selectezi limba dorita(daca vrei engleza selectezi English...) si dai OK. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal! schimba limba din bara de jos a windowsului adica pe engleza