| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot schimba melodia cand pornesc calculatorul sa nu mai fie aceea cu "welcome" stiti care e deci? va rog spuneti-mi ca m-am plictisit de sunetul acela

6 răspunsuri:
| Giz?z a răspuns:

Click "Start">Control Panel>Sound, Speech and Audio Devices>Sounds and Audio Devices>din fereastra apărută te duci pe tabul numit "sound">din lista "Program events" selectezi "Start Windows">dai browse jos şi te duci la melodia pe care vrei să o pui, o selectezi, dai ok peste tot şi gata.

Vezi că merge numai format. wav să pui şi destul de scurte. Găseşte melodia pe care o vrei în formatul ăla sau converteşte-o din mp3 cu un program special(mai uşor ar fi aşa), taie partea pe care o vrei cu un program special şi pe urmă poţi să o pui.

Eu sincer nu m-aş chinui atâta pentru o prostie ca asta.

| The Scout a răspuns:

Edit : Am raspuns gresit

| Flash a răspuns:

De aici:
Start
Control Panel
Sound And Audio Devices
Sounds
Melodiile trebuie sa fie formatul. wav

| Lumynyzza a răspuns:

Cred ca ai dreptate itsanewdawn22 big grin

| itsanewdawn22 a răspuns:

De cand am citit intrebarea stau si ma gandesc si ma gandesc si nu imi dau seama de ce melodia aia care tine 3 secunde cand deschizi tu calculatoru` te-ar putea plictisi?
Adica eu nici nu o aud, pentru tine inseamna atat de mult incat sa o schimbi?:-s
Voi faceti din calculator, nu stiu... il transformati si ce?
E o melodie frate. Face asa. De cate ori o auzi pe zi. 2 ori ca inchizi si deschizi plus niste restarturi plus alte 2 inchis deschis.
in fine

-si nu, nu stiu cum se face si nici nu ma intereseaza sa aflu, nu-mi complic existenta cu astastraight face

| darynutzascumpygirl a răspuns:

Nu vreau sa te supar dar nu se poate.eu stiu fiindca si eu am vrut.si tata lucreaza cu calculatoare si nu se poate