| NakaTaka a întrebat:

Cum pot sterge toate datele din Disk Local C fara fisierele Windows si cele care sunt necesare functionarii acestuia?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut NakaTaka!
De regula in "C" ar trebui sa tii numai windowsul si programele absolut necesare.(eu unul saunt atat de zgarcit cu C-ul incat nici macar short-cut nu am pe Desktop). Instaleaza "Revo Uninstaller" si dezinstaleaza tot ceea ce consideri ca nu este necesar. Fara frica.Programele si fisierele necesare functionarii normale nu vor putea fi sterse nici daca vrei tu.

| NakaTaka explică (pentru Rainmaker):

Bine, voi sterge toate programele.

| Rainmaker a răspuns (pentru NakaTaka):

Nu toate omule, ci doar pe cele care le crezi nefolositoare.BTW - sa nu te legi de cele care scrie ca sunt de la Java sau Microsoft

| NakaTaka explică (pentru Rainmaker):

Stiu mai, asta si voiam. Multam.

4 răspunsuri:
| Mostesare a răspuns:

Nu sunt sigur că poți să le ștergi pe toate astfel încât să îți rămână doar cele de la Windows, dar încearcă măcar să dai un disk clenup: click dreapta pe disk -ul C ---> "Properties" ---> "General" ---> "Disk Cleanup". Bifează tot ce e de bifat, după dai "OK" și aștepți să se șteargă fișierele care nu sunt necesare. Majoritea care îți ocupă cel mai mult spațiu pe disk sunt cel din "Temp Files".