| Guitarlove a întrebat:

Cum pui setarea aceea de a scrie cu " ă " si celelalte litere care au "caciulita"hee hee [ cum se spune in limba romana ]? Ca vreau sa scriu corect big grin pe messenger. Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Start / control panel / regional and language options / languages / details / add input language romanian si in toolbar jos language bar de acolo schimbi intre romana si engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se numesc diacritice: ă, î, ș, ț, â.
Jos, în bară se găsește limba de comunicare: EN, clic pe ea și trebuie să apară și RO, încă un clic pe "RO" și așa activezi scrisul în limba română.
Bravo că vrei să scrii corect gramatical.
Succes.
Pa, pa.

| ViVi a răspuns:

Mersi că m-ati ajutat eu nu stiam cum sa setey romana in calculator

| Silvia a răspuns:

Sau poti apasa "Alt" + " Home"...mai simplubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai jos în bara si acolo îti apare en si alegi limba română si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu imi merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu imi merge .

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care bara