Întrebare recomandată | Stallone a întrebat:

Cum repar Error 6C10 la o imprimanta Canon?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Soluția 1:
     Mută capul de imprimare pe centru.
     Deconectează imprimanta și verifică pe dreapta dacă este unitatea de purjare ok saudacă nu a prins bucăți de hârtie

Soluția 2:
     Resetează imprimanta
     Setează oe „on"
     Țineapăsată tasta "Reluare" (triunghi într-un cerc) circa 15 la 20 de secunde.

Soluția 3:
     Oprește imprimanta.
     Deschide ușa.
     Porenește imprimanta
     Atunci când cartușul este în centru, închide ușa.

Soluția 4:
     Deschide capacul și lasă carul pentru cartușe să se centreze.
     Privind spre dreapta, vei vedea un rând de role albe în spatele transportatorului.
     La sfârșitul rolelor există o mică bucată de plastic care se lipeste sus. Ia o bucata mică dintr-un prosop de hârtie și șterge toată cerneala de pe această bucată de plastic. În momentul în care este curat mută-l în pad-ul de cerneală.
Succes

| Maddiex3 a răspuns:

Daca stii engleza, te va ajuta site-ul asta : http://fix-your-printer.blogspot.ro/......nters.html

| Stallone explică:

Nu a mers. Creca o trimit al reparat...