| boy777 a întrebat:

Cum sa aflu daca am windowsul piratat? funda!

12 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Trebuie sa scrie cand deschizi windowsul iti va aparea un mesaj cu "You've been a victim of windows conterfeing"Poate aparea de aemena si jos in dreapta

| AstaMicu a răspuns:

Simplu!
te intreb eu!
Ai cumparat lincenta la windos? sau l-ai downloadat de pe net?
Daca raspunsul la prima intrebare este NU atunci windosul este piratat! Funda?

neluL
| neluL a răspuns:

Fa-i update-urile si te anunta el daca este piratat! Daca trece de update fara sa ti se sccimbe Wallpaperul si sa scrie in dreapta jos pe ecran ''not building'' inseamna ca totul este OK! BY!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu spui si ce widows ai, daca e vista sau win 7 click dreapta pe my computer\in fereastra deschisa jos de tot id produs:daca in serial apare OEM e o copie
http://www.stefamedia.ro/windows-7-oem-fpp-retail-sau-mai-asteptam/

| MarcosValentin a răspuns:

Depinde daca ai programul de piratare al windosurilop

| LucianGabriel a răspuns:

Pai daca vrei sa vezi daca e piratat sau nu poti in doua feluri: scrii pe google genuine si te trimit pe site-ul Microsoft si acolo faci validarea(sau poti da de la help(in explorer) si dai acolo la 'is this copy...") sau ca sa vezi daca e modificat sau nu(asta daca ai cd-ul sau imaginea iso a windowsului) calculeaza MD5 sau crc-ul(gasesti o multime de programe care sa faca lucrul asta) si le cauti pe alea originale si verifici codurile.Codurile MD5 si CRC originale le gasesti pe google(stiam un site dar sa-l caut si ti-l dau eu daca nu-l gasesti).

| waXonwaXoff a răspuns:

Te duci la "My computer" click dreapta >>>"proprietes" si daca e piratat iti scrie x days until activation.

Iti zic un secret:ca sa prelungesti durata de folosinta a windowsul cu 30 zile faci asa : click pe "start">>>scrii cmd >>>si dai click dreapta "run as an administrator" si scrii in casuta aia slmgr -rearm(windows7 sau vista)

tutorial:http://www.videotutorial.ro/? p=2484

| andrei57 a răspuns:

Dai click pe Start -> click dreapta pe My computer si Properties apoi General si la Registered to: sa scrie firma ex Microsoft sau data

| boy777 explică:

1.am windows 7 pe 64 biti
2.la ID product imi scrie xxxxx-OEM-xxxxxxx-xxxxx*
3. mi-am cumparat un pc nou si ala de la service mi-a bagat windows 7.
*x=numere

| boy777 explică:

Pentru Ayan daca e copie e piratat? ca nu prea inteleg

| waXonwaXoff a răspuns:

Da, daca e copie e piratat. Dar daca ti l-au bagat aia cred ca e oroginal.

| 29alex29 a răspuns:

Simplu! daca e piratat dupa cateva saptamani an loc de imaginea ta... o sa ati apara o imagine neagra (funda)