| cristiyt a întrebat:

Cum sa creez un site gratis(imi puteti enumera cativa pasi?)?

Răspuns Câştigător
| StefanAdrian911 a răspuns:

Salut crstiyt.
O sa iti enumar cativa pasi cu care tu sa iti poti face un Site gratuit.
1.Intra pe acest site: http://www.webs.com/.
2.Fa-ti cont.
3.O sa iti apara Create New Site, trebuie sa completezi tot ce iti cere acolo.
4. Dupa ce ai facut ce scrie mai sus, esti pregatit sa iti faci site-ul.
5. Poti cauta si pe Youtube ce nu sti.

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Sunt o gramada de servicii, asa numite platforme de blogging, cu ajutorul carora iti poti face un site/blog. Wordpress, Blogger, Webs, Ucoz. Nu am incercat decat Wordpress si Blogger. Iti faci cont gratuit, ai un domeniu gratuit, pe Wordpress - .wordpress.com, pe Blogger - .blogger.com. De asemenea, iti poti cumpara si un domeniu,.ro,.com,.net, org. Insa pentru acestea trebuie sa platesti. Asta in cazul in care doresti. Daca nu, pastrezi domeniul gratuit pe care ti-l ofera platforma. Eu folosesc Wordpress.

| cristiyt explică:

Mersi

| Brotacelul a răspuns:

Eu personal iti recomand www.ucoz.ro - e mult mai usor de utilizat si-ti ofera destul de multe posibilitati.
In plus, au numeroase materiale utile pe forum.ucoz.ro