| oby a întrebat:

Cum sa devin hecker
adica sa stiu totul despre calculator si sa fac singur programe

9 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Invata programare.

| sshhhhhttttt a răspuns:

Ca sa fii hacker trebuie sa stii ca exista si anumite riscuri, nu cred ca vrei ca ip'ul tau sa ajunga cine stie pe unde si sa vina politia la tine acasa.
In primul rand ar trebui sa stii sa iti protejezi identitatea online. Ai putea folosi Socks5/Proxies... Sau un VPN care sa stearga logurile...
VPN'uri gratuite : proXPN, Hotspotshield...
trebuie sa stii cam totul in cmd...
si bine, daca vrei sa faci Rat, Loggeri FUD apuca'te de c++ sau pentru chestii din asta mai este bun si Delphi.
Sper ca ti'am fost de ajutor happy

| BMA a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii sa operezi destul de bine pe calculator, la inceput sist de operare windows apoi linux...mac.dupa partea cu operarea incepe programarea.ai c,c++, c#, pascal etc

si nu "hecker" e hackerwinking

| thevlad a răspuns:

Ala de care zici tu nu e in niciun caz hacker. Invata, fa facultate de informatica... Mai buna metoda nu exista...

| rolly3342 a răspuns:

Pune-ti o dorinta si un duh magic ti-o va indeplini laughing

| norbee1994 a răspuns:

Du-te la mate info dupa aia invata limbaj de programare du-te la faculta tot gen mate info si ai sa devi un hacker bun daca ai sa inveti iti trebuie mult timp si bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai mai aterizat si tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce aspirant ești... încearcă un abecedar pentru început. De acolo nu mai contează.