| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi mearga fifa 10 cu rezolutia si detaliile la maxim? stiti ceva? cu detaliile la minim se vede foarte urat si nu prea pot a joc. imi merge cu detaliile la maxim dar intrerupt. ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| death a răspuns:

Schimbă-ţi placa video cu una mai puternică. Ceva cu 512 MB DDR3 pe PCI Express ar fi suficient. Dacă ai vreo 2 GB de RAM şi un procesor mai mare de 2, 5 GHz, nu ar trebui să ai probleme. Dar placa video este principalul factor care influenţează frame-rate-ul la un nivel ridicat al detaliului.

P. S. La ce-ţi trebuie ditamai rezoluţia, când 1024 x 768 se vede perfect pe un monitor obişnuit? Doar nu ai cinematograf. Lasă rezoluţia aşa, nu-ţi irosi resursele pe ea. Detaliul e mai important. A, da. Şi dacă ai Vista... burn it. Pe XP merge mai bine orice joctongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ce rezolutie trebuie sa pun la calculator ca sa mearga fifa 10 ca imi da o eroare si spune ca rezolutia e rrea mica

| bombonik_9582 a răspuns:

Nici mie nu mi-a mers