| Locaa a întrebat:

Cum sa imi pun internet pe telefon fara sa platesc nimic? am un nokia 5530 xpress musichappy! help me! fundabig grin

17 răspunsuri:
| cosmin2221 a răspuns:

Deci ai pe calculator cu modem? Altfel nu merge iti spun daca nu vrei sa platesti.

| ZeroBarat1 a răspuns:

Singura solutie ca sa nu platesti, folosesti internet cu wireless, trebuie sa fie dotat cu wireless, alta solutie nu-mi vine in minte!

| mihaela_7915 a răspuns:

Pai daca esti p vodafone sunt cei 15 MB gratuiti p care tii poate tr un pr dar sunt prea putini...insa daca iti cumperi o cartela noua iti poti activa min sh internetul timp de o luna.sa incarci cu 5 euro. daca nu t descurci mai cere ajutorul unui pr ca sunt cativa pasi p care trebuie sa ii faci.imi pare rau ca nu t pot ajuta cu mai mt, insa tel la fel am si eu sh am sh cnx sh cos sh p cnx asa am facut.bafta

| Alin_3802 a răspuns:

La cosmote ai internet nelimita tim de, o lună cu doar 3 euro. Dar telefonul tau este cam slăbuţ pentru internet. Aţi recomand nokia n95 este perfect pentru navigare pe internet

| Locaa explică:

Sunt pe reteaua orange dar unei verisoare i. a pus un coleg de la liceu net pe telefon(samsung star)fara sa plateasca nimichappy

| Alin_3802 a răspuns:

Asta cand s-a antanplat? În luna ianoarie cumva? Atunci iera gratuit la cosmote timp de'o lună. Încearcă la vodafone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum dar am patit o data a mers internetul pe gratis
a doua zi am scos cartela din telefon dar nu a mai mersnet gratis...am mai auzit la un baiat ca tot asa ii merge netu gratis si nu plateste nimic...eu cand am patit asta eram in perioada de gratie de vreo 3luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa astia, telefonul e inca mai tare ca n95 la internet, acest telefon are wirlees, poti deaseamenea internet de la cosmote cu 3 euro pe luna. Are ecranul destul de mare si merge foarte bine la net, fratilor daca nu stiti nu mai postati il duceti in deruta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pe telefonul Samsung monte s5620

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As avea si eu o intrebare.am un Nokia n 95 varianta cu card cu nu se aude tocmai tare se aude foarte usor,, ce ar putea sa aiba?

| djalexhd a răspuns:

Telefonul tau e chiar destept nu te lua dupa toti fraieri si penali uite ce am gasit despre telefonul tau citeste mai jos sau acceseaza acest site: http://telefonultau.eu/products/Nokia-5530-XpressMusic-Black-Grey.html

General

Lansat

2009, August

2G Retea

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Size

Greutate

107 g
Dimensiuni

104 x 49 x 13 mm, 68 cc
Display

Dimensiune

Recunoastere scris
Accelerometer sensor pentru auto-rotate
Proximity sensor pentru auto turn-off
360 x 640 pixels, 2.9 inches
Tip

TFT touchscreen, 16M culori
Ringtones

Vibratii

Stereo speakers
Da
Personalizare

Download
Tip

Polifonic (64 canale), MP3
Memory

Card slot

ARM 11 434 MHz processor
128 MB SDRAM memory
70 MB storage
microSD (TransFlash), Pana la 16GB, are card inclus de 4GB
Registru apeluri

Detailed, max 30 zile
Agenda

Practically unlimited intrari&campuri, Photocall
Data

USB

Da, v2.0 microUSB
Port infrarosu

Nu
Bluetooth

Da, v2.0 with A2DP
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g,
3G

Nu
EDGE

Class 32
HSCSD

Da
GPRS

Class 32
Features

video(VGA@

Include handsfree
Photo editor
T9
Document viewer
Comenzi vocale/dial
3.5 mm audio output jack
Radio FM stereo with RDS
MPEG4/WMV/3gp video player
MP3/WMA/WAV/eAAC+ player
Java MIDP 2.0
Nokia Maps 2.0 Touch
30fps), flash
Camera

3.15 MP, 2048x1536 pixeli, autofocus,
Culori

Negru, Rosu, Blue
Jocuri

Da + Java descarcabile
Browser

WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
Mesagerie

SMS, MMS, Email, Mesagerie Instant
OS

Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5
Baterie

Tip :
Standard battery, Li-Ion 1000 mAh(BL-4U)
In asteptare :
Up to 336 h
In vorbire :
Up to 4 h 54 min

| ɔɐıɔ a răspuns:

Daca esti pe Orange cu cartela suni la *100# dai la optiuni, serviciu de date, testeaza gratuit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suni la *100#, (daca ai credit, dar nu.ti ia), dai la 4. Optiuni, Oferte de date, si iti da net.

| klaudiu273 a răspuns:

Nokia 5530 nu are wifi. daca vrei internet pe tel fara sa platesti, cumparati un telefon cu wifi si cumparati un router (de la 80 in sus) si dai cautare retea si ai net

| Bodea_Stefana_1990 a răspuns:

Pai ar trebui sa ai wireless daca vrei sa ai internet sa-u daca nu ...incearca sa-ti ei un abonament cu internet!happy