| Danielle35 a întrebat:

Cum sa inchizi programelele daca nu mai reactioneaza calculatorul la nimic?

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Dupa ce faci ce au spus ceilalti incearca sa intri in safe mode tinand f8 apasat dupa ce a pornit pc ul, si sa incepi sa dezinstalezi pe rand aplicatiile problema.
Daca nici asa nu merge, fie e virusat, fie are probleme fizice. In mod sigur trebuie sa instalezi din nou incepand de la Windows pana la toate aplicatiile.
Windows, cu toate ca e blamat peste tot, e foarte sensibil la drivere instalate incorect sa scrise prost.
Nu ventileaza cum trebuie procesorul, vreo componenta miscata din slotul ei.

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Opresti alimentarea daca nu merge cu CTR+ALt+DEL si nici cu restart. Poate sa fie virusat... sau pot fi multe probleme. Sper ca un specialist in informatica sa-ti dea un raspuns mai bun

| kh1ss a răspuns:

Restart sau ctr alt del happy

assiris
| assiris a răspuns:

Pai daca nu merge nu prea poti (ca nu e linux sa poti intra in calculator printr-o alta consola). CTRL+ALT+DEL sau reset de la buton sau cada nici asa nu vrea...singura solutie sa-l tragi din priza

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din Task manager pe care il deschizi cu ctr+alt+del... iar daca nu merge nici asa... nu poti sa le inchizi si singura varianta este restart-ul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci altgr ctrl si canc in acelasi timp toate trei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numi intra an jocuri an programe an nimic doar an mai computer