| ClauditsSa_9041 a întrebat:

Cum sa'mi schimb parola de yahoo messenger?
dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

Este foarte uşor, ţi se pare aşa greu?
1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite aici 2 variante destul de simple si rapide:
http://www.tutorialepc.ro/cum-schimb-parola-la-id-ul-de-messenger.html

| Zenithf a răspuns:

Intrii pe site-ul yahoo, pe internet explorer sau ce browser de net folosesti, si de acolo iti schimbi. Dai click pe numele tau, acolo unde scrie "Hi, numele tau" si intrii la "profile". Schimband pe yahoo ti-l schimbi si pe mess.

| Danitzu a răspuns:

Intri pe mail si ai in partea dreapta sus options-mail options...alegi account information si o sa se deschida un tab nou si dupa ce bagi parola actuala o sa vezi ca in pagina care se afiseaza ai change your password.Alegi aia si done...ai schimbat parolahappy

| Libelle a răspuns:

Deci ai pagina de la mess cand vrei sa intri, si iti apare acolo jos cu albastru ``Forgot your password``, apoi e prima bifata dai ok, si te descurci sa raspunzi la intreabrile de verificare, daca ai raspuns sincer cand ti-ai facut id-ul. Daca nu reusesti poate ai un alternate email, desi nu cred, iti faci alt id.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dai?

| hehehe a răspuns:

Http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/edit/id_password/edit-13.html

In jos este un buton verde, pe care scrie "change password ".
Apasa'l, apoi logheaza'te, si iti va aparea casuta de schimbare a parolei

mitsu.

| pisikutza ta a răspuns:

Dai sus la mess pe messenger cand esti online
apoi dai la my acount info
apoi iti scrii parola care o ai acum
si dai sign in
o sa iti apara acolo niste alea printre care si Sign-In and Security
si acolo iti da mai multe chescti printre care si change a password
si scrii acolo la curent password parola care o ai acum
si apoi scrii parola care o vbrei la celalalte 2 chesti

fundabatting eyelashes

| naomy9799 a răspuns:

Salut!
Deci, dai dublu click pe iconita de la yahoo messenger, undeva jos apare "Forgot your password?", dai click.
Apoi apare site asta https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot
bifezi "I forgot my password " apoi dai next, scrii id-ul tau si codul,
apoi iti apare o intrebare de securitate pe care ai pus-o cand ti-ai facut id-ul, scrii raspunsul si dai next. Apare a doua intrebare, faci la fel, scrii noua parola si dai next.

Asta e tot!
P. S: daca nu mai sti raspunsurile intrebarilor nu-ti mai poti schimba parola.
pup

| ClauditsSa_9041 explică:

Gta am inteleswinking
mersi tuturor:*