| Spoorky a întrebat:

Cum schim parola la un id de-al meu care am uitato? urgent funda+vot

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai uitat parola ...nu mai poti sa schimbi nimic! Deci fara parola nu poti intra in contul tau!
Asta este calea: Deschizi Yahoo Messenger -> Messenger -> My Account Info -> Logare -> Sign-in and security -> Change your password... chestia este ca tu nu poti intra pe ID-ul tau! Incearca cu ''forgot your password'' dar daca nu ai al 2 lea email alternativ yahoo nu stie unde sa-ti trimita parola care ai uitat-o!

| Kattan a răspuns:

Pai si daca nu poti sa intri pe el, cum vrei sa schimbi parola?
Presupun ca este vorba de Yahoo. Daca da te duci pe mail.yahoo.com si dai pe "I can't access my account".

| Spoorky explică:

Nu mati ajutat

| Spoorky explică:

Eu nu mai stiu parola cu naibi sa intru pe el?

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Buna!
Acceseaza aceasta pagina:
https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot
Este setata varianta cu "Forgot pasword", o lasi asa cum este si apesi butonul "Next".
In prima casuta scrii adresa de e-mail (NU id-ul).In a2a casuta scrii codul din imagine. Apesi iar "Next"
Raspunzi primei intrebari, in funcyie de ce ai completat tu prima data, atunci cand ti-ai facut id-ul.La a2a la fel.
"Next". Completezi apoi cu parola pe care vrei sa o ai.O scrii din nou. "Next"/"Finish".
Succes!

| Inna16 a răspuns:

Pai intri pe ID
si Vezi ca iti apare acolo sus MESSENGER
si dai acolo si dupa aia iti apare My accound info
iti bagi idu si parola
si vezi ca apare CHANGE MY PASSWORD
happy