| Mafioata_4112 a întrebat:

Cum se conecteaza telefonul cu un bluetooth HFCK 10-B (auto)?

Răspuns Câştigător
| vanactio a răspuns:

Apeși pe tasta on/off/telephone până se aprind cele două leduri, respectiv albastru și roșu. În acest moment aparatul este în mod căutare. Intră în setările telefonului, activează funcția bluetooth și caută funcția aparate asociate ( sau caută aparate, ceva de genul ăsta). Îți va gasi bluetooth-ul sub numele @HFCK10-B iar pe telefon își va apărea un mesaj cu întrebarea dacă vrei să asociezi aparatul bluetooth. Vei introduce codul 0000 și după ce dai ok, la aparatul bluetooth va rămâne aprins doar ledul albastru. Acum cele două aparate sunt asociate și pot fi folosite.