| Rau_Dan_1971_GtHN a întrebat:

Cum se conectează un Chromecast de pe telefon pe televizor? TV-UL nu este smart.Ce setari trebuie făcute? Va mulțumesc.

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu poți folosi doar telefonul pentru a te conecta la Chromecast. Ai nevoie și de mediaplayer-ul Google Chromecast sau, eventual, funcția de screen mirroring pe care o au și unele tv-uri non-smart. În caz contrar, revii la prima variantă, un Google Chromecast nu este chiar așa scump în perioada asta.