| Delissy a întrebat:

Cum se face un blog? gen asta http://sutu.ro

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai multe solutii.

fie folosesti o platforma gen wordpress, blogspot unde ti se ofera atat hosting, subdomaniu cat si un panu de comanda unde iti faci blogul.

ai posibilitatea sa folosesti niste framework uri existente deja si sa le pui pe propriu hosting si propriul domeniu (cred ca asa e si exemplu dat de tine)

sau faci tu totul de la 0 daca stii html, css, js, php, mysql

| GabyB94 a răspuns:

Poti incerca cu webnode.ro - te inscrii gratuit, iti alegi tema, o personalizezi, te apuci sa scrii si gata, esti online. Apoi daca vrei si domeniu propriu, ala trebuie cumparat, nicio platforma nu ti-l ofera gratis.