| nevermind3322 a întrebat:

Cum se numeste programul de facut programe in c++? lucrez cu el la scoala si vreau sa exeersez si acasa

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Codeblocks sau Mingw Developer Studio(eu in MINGW lucrez si la scoala). Bafta! Le gasesti pe infoarena

6 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Borland C++

| al3xtheb3st a răspuns:

Poti lua code:blocks eu il folosesc cu succes sau Microsoft visual express 2010 doar ca este mai complex si nu prea e la fel ca la scoala (si eu sunt tot la scoala)

| lisa_6550 a răspuns:

Mingw

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista un program de facut programe.

exista IDE uri si compilatoare.

Exista o multime de IDE uri si compilatoare pentru c++ si sincer habar nu am cu ce lucrezi tu la scoala. Iti recomand insa VisualStudio C++ versiunea Express.

| subzero223 a răspuns:

Iti sugerez Visual Studio de la Microsoft. E foarte bun si e si moca.

| DEBrown a răspuns:

Daca lucrezi pe un ecran albastru, atunci este Borland C++.