| AnutsaMicutsa a întrebat:

Cum se pune muzica pe un iPod? imi dati toate detaliile va rog? plizzzz PS: o funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Iti trebuie un calculator si pe el sa ai instalat itune.De asemenea iti trebuie sa ai si muzica pe acel calculator sau pe un flesh drive. Dupa conectezi ipodul la calculator si itunul se deschide automat daca e lasat asa cum l-ai instalat, ori il deschizi tu.Itune o sa vada ipodul tau si dai clik pe ipod tu cu mousul.O sa se deschida ipodul tau in pagina aia de itune si o sa ai acolo la ipod mai multe chestii.Music-photo-muvie etc.Tu dai clik pe Music si o sa se deschida pagina unde vei avea sync music care nu este bifat, Bifezi casuta aia dupa care te duci sus la pagina, in stinga si este un patratel si dal clik pe el si acolo alegi add file to library.Acolo alegi apoi ce melodii vrei tu de pe calculator sau de unde le ai si le aduci in itun adica selectezi melodia din calc dupa care dai open acolo.Melodia se va duce in libraria itune. Apoi faci asa cu cite melodii vrei.Nu stiu daca poti selecta mai multe melodii odata si sa le audci in itune dar cred ca se poate. Dupa ce aduci cite melodii vrei o sa ai pagina de irune si jos in dreapta o sa ai un buton sync.Dai clik pe el si lasi sa iais faca treaba si asa iti pune muzica in ipod.

2 răspunsuri:
| AnNoNiMuSs13 a răspuns:

Pai iti trebuie un Cablu de date si programul din descriere >http://www.apple.com/ro/itunes/download/

Pui muzica in itunes si dupa acea da sync all.Si ai Muzica pe ipod.

| AnutsaMicutsa explică (pentru AnNoNiMuSs13):

mersi dar pentru a descarca acest program platesti ceva... sunt varza in tot ce implica iPod si chesti din astea!