| Fatamuntilor a întrebat:

Cum se pune o imagine pe Desktop? Nu mai stiu sigur si nu vreau sa gresesc ceva!
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Urmareste acest tutorial:

http://www.youtube.com/watch?v=HUhKvrcuSzI

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alege imaginea.Click dreapta pe ea.Set as Desktop background.

| Fatamuntilor explică:

Multumesc tuturor, am reusit ceva dar imaginea a iesit cam mica pe centru, as fi vrut sa fie pe tot ecranul
reconosc ca aici tufa de venetiabig grin

| alexs99 a răspuns:

Dai click dreapta pe imaginea selectata si alegi ''set as desktop background''.

| pozeanimate a răspuns:

Click dreapta pe ecran
proprietati
desktop, alegi imaginea si dai ok

| elysi a răspuns:

Sau click dreapta pe Desktop si Personalize si acolo o sa gasesti Desktop Background.

| LuFacs a răspuns:

Click dreapta pe imaginea dorita si selectezi Set as desktop background.

| luKian24 a răspuns:

Pai iti alegi imaginea de pe net sau din PC si ii dai click dreapta si dai set as desktop background happy